• Piknik klasy 1

• W przeddzień zakończenia roku szkolnego, aby uczcić pierwszy dzień lata, klasa 1, pod opieką wychowawcy, wybrała się na piknik. Dziarskim krokiem, z piosenka na ustach, uczniowie pomaszerowali nad Jezioro Czarne, gdzie urządzili sobie piknik. Na kempingu wszyscy świetnie się bawili. Pod czujnym okiem " swojej pani" dzieci spacerowały brzegiem jeziora, podziwiały jego uroki z pomostu, dały upust energii na trampolinie oraz w grach zespołowych. W dobrych humorach, z uśmiechem na ustach,  powitaliśmy lato.

• Wyjazd klas 0 - 4 do Sołtysówki

• 15 czerwca 2022 roku uczniowie klas 0 - 4 udali się ze swoimi wychowawcami do gospodarstwa agroturystycznego Sołtysówka. W programie wycieczki uwzględniono gotowanie dżemu, karmienie zwierząt, przejazd wozem drabiniastym czy pieczenie kiełbasek na ognisku.

• Dzień Rodziny

• 7 czerwca 2022 uczniowie klas 0 - III przygotowali uroczystość Dnia Rodziny. Swoim występem uświetnili i uczcili swoich rodziców. Oklaskom nie było końca. Za przygotowany poczęstunek rodzicom sedecznie dziękujemy.

• Rozdano nagrody

• 6 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej w Wilanowie rozstrzygnięto :

1. Konkurs Gminny "Kapliczki i krzyże przydrożne w mojej miejscowości"

Daria Cieszyńska II miejsce w kategorii klas IV - VIII

Karol Dąbrowski  III miejsce w kategorii klas IV - VIII

Patryk Baranowski  wyróżnienie w kategorii klas IV - VIII

Piotr Mering wyróżnienie w kategorii klas 0 - III

Olaf Dawidowski  wyróżnienie w kategorii klas 0 - III

Oliwia Kwiatkowska  III miejsce w kategorii klas 0 - III

Maja Klinkosz-Wojtakowska  I miejsce w kategorii klas 0 - III

2. Konkurs Gminny "Zareklamuj swoją wieś"

Klaudia Stenka - I miejsce w kategorii klas I - III

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Dziecka

• 1 czerwca 2022 w Szkole Podstawowej w Szarłacie odbył się Dzień Dziecka. Tego dnia uczniowie zamiast zająć lekcyjnych spędzili go aktywnie. Z inicjatywy Wójta Gminy Przodkowo Andrzeja Wyrzykowskiego najmłodsi uczniowie od samego rana bawili się na zamkach dmuchanych i zjeżdżalniach. Dla starszych odbyły się mecze piłki nożnej. Poza tym piekliśmy kiełbaski na ognisku Był to dzień pełen atrakcji, a najlepszym dowodem na atrakcyjność przedsięwzięcia były szerokie uśmiechy dzieci.