• Odwołane dni wolne 2 i 3 listopada 2023 roku

• Dotyczy: Dni wolnych w roku szkolnym 2023/2024
            W związku z decyzją Wójta Gminy Przodkowo z dnia 3.10.2023 zostały przesunięte dni wolne z dnia 2 i 3 listopada 2023 roku na 29 i 30 kwietnia 2024 roku.

• Szkoła pamięta

• W piątek 28 października w ramach akcji "Szkoła pamięta" udaliśmy się na rowerach odwiedzić okoliczne groby osób pomordowanych w czasie II wojny światowej. Zapaliliśmy znicze i oddaliśmy się tam krótkiej zadumie.

W ramach wyjazdu odwiedziliśmy też kartuską strzelnicę prowadzoną przez klub "Dziesiątka" Kartuzy, gdzie każdy mógł oddać kilkadziesiąt strzałów z broni sportowej do specjalnych tarczy.

• Kiszenie kapusty

• Jesień w pełni, spiżarnie zapełniają się  zapasami . My również nie próżnujemy.  Uczniowie  klasy 3  przygotowali słoiki pełne witamin. Szatkowali, wypełniali partiami słoiki kapustą, solili i ugniatali.  Efekty można podziwiać na zdjęciach

• Przygody Sindbada Żeglarza

• Dnia 10 października uczniowie  klas 1-3  wraz z opiekunami wybrali się do Hali Oliwia na spektakl teatralny na lodzie pt.: „Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza”. Wszyscy z zachwytem oglądaliśmy lodową opowieść opartą na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Było to niesamowite widowisko w wykonaniu ponad 40 zawodowych łyżwiarzy z całej Polski.
            Podczas swojej podróży Sindbad przemierzył drogą morską prawie cały świat. Wielokrotnie znalazł się za burtą, jako rozbitek zatrzymywał się na kolejnym nieznanym i niebezpiecznym lądzie.
            Dzieci były pod ogromnym wrażeniem pięknej ruchomej scenografii i rozbudowanej dekoracji. Łyżwiarze mieli wspaniałe bajkowe kostiumy, a dodatkowym atutem przedstawienia były efekty pirotechniczne. Występom towarzyszyła świetnie dobrana oprawa muzyczna. Byliśmy zachwyceni spektaklem. Wydarzenie to z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach.

• Powiatowy Konkurs "Święci, których warto poznać"

• Sukces naszego ucznia w XXIII Powiatowym Konkursie „Święci, których warto poznać”

W dniu 24 października 2023 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie odbył się XXIII Powiatowy Konkurs „Święci których warto poznać”.

W tegorocznym konkursie uczniowie mogli wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami plastycznymi związanymi z osobą św. Tereski od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza.

Każdy z nas może naśladować świętą w proponowanej przez nią małej drodze do nieba. Droga ta skupia się na odkryciu:

- miłosiernej miłości Boga do każdego z nas;

- wydobywaniu świętości w prozie dnia codziennego poprzez małe akty miłości takie jak: dobrą i rzetelną pracę, cierpliwe znoszenie przywar i wad innych ludzi czy zwykłą serdeczność i życzliwość;

- wielkie pragnienia – małymi krokami można je spełniać i nie można się ich wyrzekać;

- pełne zaufanie i powierzenie się Bogu.

III miejsce w konkursie plastycznym otrzymał Leon Sikora z kl. III

Serdecznie gratuluję i zapraszam na kolejne edycje konkursu.

Bożena Kostewicz

Więcej informacji na temat św. Tereski można znaleźć na stronach:

https://zyciorysy.info/sw-teresa-od-dzieciatka-jezus/ | Zyciorysy.info

• Szkoła pamięta 2023

• Podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie i nauczyciele wezmą udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła pamięta".

• Ślubowanie klas pierwszych 2023

• 6 pażdziernika do naszej społeczności dołączyli uczniowie klasy pierwszej. Pierwszoklasiści w obecności Dyrektora Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Następnie złożyli ślubowanie, obiecując rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, być dobrymi kolegami, kochać i szanować swoją Ojczyznę. Na zakończenie pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i rożki pełne niespodzianek. Po części oficjalnej na dzieci czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

• Zdrowe odżywianie

• 11 października w klasie pierwszej było smacznie i zdrowo, ponieważ uczniowie wykonali pyszne, kolorowe i zdrowe szaszłyki owocowe. Przygotowanie własnoręcznie wykonanych szaszłyków dało uczniom wiele satysfakcji, uświadamiając im jednocześnie jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu naszego organizmu. Wszystkie szaszłyki zostały skonsumowane z apetytem.

• Wycieczka rowerowa do Muzeum Kaszubskiego

• 3 października po czwartej lekcji uczniowie klas V-VII wyruszyli na wycieczkę rowerową do Kartuz. Celem wyjazdu było Muzeum Kaszubskie, gdzie pracownicy Kaszubskiego Parku Krajobrazowego zorganizowali "Wystawę grzybów". Wystawa składała się z kilkudziesięciu okazów żywych grzybów zebranych przez pracowników parku. Niektóre z grzybów wyglądały bardzo egzotycznie. Tego dnia dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat grzybów, na przykład takiej, że wiele gatunków grzybów, które dotąd uważaliśmy za trujące, są jadalne.

• Dzień Jabłka w oddziale przedszkolnym

• 28 września Przedszkolaki obchodziły Dzień Jabłka. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat jabłek. Słuchały pięknego opowiadania o jabłkach, wykonały zadania a także wzięły udział w konkurencjach z jabłkami. Przedszkolaki na koniec wykonały piękne prace plastyczne oraz zajadali się pysznymi jabłkami. Ten dzień minął jabłkowo