• Bal karnawałowy w klasach 0 - 3

• 26 stycznia zagościli w naszej szkole bohaterowie z krainy bajek na balu karnawałowym klas 0 - 3. Tego dnia już od rana w naszej sali pojawiały się kolorowe postacie. Przedszkolaki przebrane były za bohaterów z różnych bajek. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Przedszkolaki bawili się znakomicie. Były „tańce – łamańce”,  „kaczuchy”   ,,krasnoludek” i inne .

Jest karnawał, a w karnawale wszyscy urządzają bale i w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. W piątek 26 stycznia sala gimnastyczna wyglądała bajecznie i kolorowo, przystrojona kolorowymi światełkami, klaunami, serpentynami i balonami. Przepięknie przebrani uczniowie z dumą prezentowali swoje stroje. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach, które przygotowały dla dzieci panie. Skoczna, wesoła i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było posilić się słodką przekąską i napić soku.

• Dzień Babci i Dziadka

• 25 stycznia gościliśmy w progach naszej szkoły Kochane Babcie i Dziadków. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach święta. Dzień Babci i Dziadka to szczególna uroczystość, na której wnuczęta mogą wyrazić miłość, szacunek i przywiązanie do swoich dziadków. Z tej okazji uczniowie klasy 0-III wraz z wychowawczyniami przygotowali część artystyczną, na której zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz aktorskie. Na koniec występu uczniowie klas I-III wspólnie zaśpiewali piosenkę Danuty Rinn i Bogdana Czyżewskiego pt.„ Wszystkiego najlepszego”. Występ bardzo się podobał, o czym świadczyły gromkie brawa. Następnie zaproszono gości na słodki poczęstunek, gdzie dzieci wręczyły wykonane własnoręcznie upominki, złożyły życzenia. Babcie i dziadkowie miło i radośnie spędzili czas.

• Lekcja biblioteczna w klasie pierwszej

• W ramach kolejnej ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" nasi pierwszoklasiści  otrzymali wyprawki czytelnicze sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem MEN. Dzieci otrzymały książkę Justyny Bednarek pt. "Wnuczka antykwariusza", a rodzice przewodnik "Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem". Poza tym dzieci zostały czytelnikami szkolnej biblioteki i wypożyczyły książki. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby czytanie stało się ich pasją na całe dalsze życie.📚

• Światowy Dzień Pizzy

• 17 stycznia Przedszkolaki obchodziły Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Dzieci układały „pizzowe” puzzle oraz wykonały pracę plastyczna używając plasteliny. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, pizzy. To był niezwykły smakowity dzień!