• Dożywianie dzieci w szkole 2022/2023

• Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Przodkowie uprzejmie informuje, że od dnia 01.08.2022r. do 15.09.2022r. będzie możliwość składania podań o przyznanie dożywiania w szkole dla dzieci, których rodzina spełnia kryteria ustawy o pomocy społecznej. Przypominamy, że do podania należy dołączyć zaświadczenia o dochodach ( druk do pobrania w GOPS w Przodkowie) od wszystkich czlonków rodziny prowadzących wspólne gospodarstwo domowe za miesiąc poprzedzający dzień złożenia wniosku.

• Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

W czwartek 1 września 2022 roku rozpoczniemy nowy rok szkolny 2022/2023:

7.45  - wyjazd autobusu sprzed szkoły do kościoła w Grzybnie.

8.00 - msza święta w Kościele Parafialnym w Grzybnie.

9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego przed gmachem Szkoły Podstawowej w Szarłacie.

W tym dniu obowiązuje strój galowy.  Kierunek ruchu uczniów do budynku i sal lekcyjnych szkoły:

• uczniowie klas 0, 1, 3, 5  wchodzą do szkoły wejściem od podwórka,
            • uczniowie klas 2, 4, 6, 7 oraz 8 wchodzą do szkoły wejściem głównym.
          • Wyprawka szkolna oddziału przedszkolnego 2022/2023

• Podręczniki:

Pakiet edukacyjny zostanie zakupiony na początku września bezpośrednio z wydawnictwa przez nauczyciela oddziału przedszkolnego.

Uczeń oddziału przedszkolnego posiada:

• Piórnik wyposażony w: ołówek,  gumkę , temperówkę z pojemnikiem, nożyczki,
              • Plastelina ( 12 kolorów)- 1 szt.
              • Farby plakatowe (12 kolorów), pędzle,
              • Wycinanka samoprzylepna –duża A4
              • Kredki ołówkowe (12 kolorów np. Bambino, Jumbo),
              • Klej w sztyfcie (dobrej jakości) - 2 szt.
              • Teczka z gumką  – 2 szt.
              • Mazaki -12 kolorów,
              • Bibuła marszczona - 3 kolory,
              • Papier ksero - biały A4 – ryza,
              • blok z kolorowymi kartkami A4,
              • ręcznik papierowy,
              • chusteczki higieniczne w pudełku,
              • Kubek do herbaty,
              • Strój gimnastyczny (biała koszulka i ciemne spodenki) w woreczku,
              • Zmienne obuwie w woreczku. Wszystkie przybory należy podpisać.

Do języka angielskiego 5 i 6 latki proszone są o zakup w/w kart pracy. Informacja co do podręczników została przekazana w księgarniach w Kartuzach.