• Dzień Tosta w oddziale przedszkolnym i klasie pierwszej

• 22 lutego Przedszkolaki obchodziły Dzień Tosta. Dzieci własnoręcznie wykonały tosty z swoimi ulubionymi składnikami. Następnie ze smakiem zajadały to co same przygotowały. To był pyszny dzień. A w czwartek 29 lutego pierwszoklasiści z okazji DNiA TOSTA przygotowywali ciepłą kanapkę z ulubionymi dodatkami. Przygotowane tosty smakowały wszystkim, znikały z talerza w mgnieniu oka.

Rekrutacja do oddziału przedszkolnego

klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2024/2025

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Szarłacie, informuje,

że od 1 do 27 marca 2024 r. będzie trwała rekrutacja

do klasy I szkoły podstawowej i oddziału przedszkolnego dzieci urodzonych w roku

2017 (7-latki) obowiązek szkolny

2018 (6-latki) obowiązek przedszkolny,

oraz chętnych z rocznika 2019 (5-latki), 2020 (4-latki) i 2021 (3-latki)

Jeżeli chcieliby Państwo, aby wasz syn/córka uczęszczał/a do naszej placówki szkolnej, obowiązkiem jest

złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do klasy I i oddziału przedszkolnego wraz z niezbędnymi załącznikami

i oświadczeniami

w terminie od 1 do 27 marca 2024 roku w sekretariacie szkoły, bądź pocztą elektroniczną

na adres: sp.szarlata@wp.pl.

Terminy rekrutacji  na rok szkolny 2024/2025

22.01 – 16.02 2024 r.

Potwierdzenie kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym.

1.03-27.03 2024 r. ( godziny  8.00-15.00)

Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego / klasy pierwszej szkoły podstawowej wraz z wymaganymi dokumentami.

3.04.2024 – 12.04 2024 r. – Prace komisji rekrutacyjnej.

17.04 2024 r .

Podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.

17.04 2024 – 26.04. 2024 r.

Potwierdzenie przez rodzica woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia.

10.05. 2024 r.

Podanie listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

• Walentynki 2024

• 14 lutego tradycyjnie obchodzimy Walentynki. W tym dniu w szkole działa od samego rana poczta walentynkowa. Inicjatywa samorządu uczniowskiego i opiekunów przerosła wszystkich oczkiwania. Listów było co niemiara. 14 lutego to przecież nie tylko dzień  zakochanych, ale to przede wszystkim dzień miłości, sympatii, przyjaźni, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.

• Wyjazd do kina klas 0, I-III i IV - VIII

• W pierwsze dni ferii zimowych uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wyjazdach do kina. 30 stycznia 2024r. dzieci z oddziału przedszkolnego razem z dziećmi z Szkoły Podstawowej w Wilanowie wybrały się do kina w Kartuzach. Wycieczka ta była do kina na bajkę pt. " Nawet myszy idą do nieba " w Kartuzach. Wyjazd klas I - III do kina w Kartuzach odbył się 31 stycznia na seans filmowy pt. "Wyfrunięci". Klasy IV - VIII pojechały do Gdańska 29 stycznia na film "Cudowny chłopak ". Dziękujemy Wójtowi Gminy Przodkowo za zorganizowanie bezpłatnej wycieczki.