• XIX Bieg Kaszubów im. Franciszka Rzeszewicza w Czeczewie

          • W piątek 30 września reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Biegu Kaszubów w Czeczewie.

            Doskonałą, trzecią lokatę wywalczył Szymon Flisikowski, a bardzo dobrą Julia Trzebiatowska, która była szósta. Należy podkreślić, że oboje biegli z rywalami o rok starszymi od siebie.

            Pozostali nasi zawodnicy, czyli Aleksander Trzebiatowski, Michał Krefta, Karol Puzdrowski, Tomasz Paczoska, Karol Dąbrowski oraz Wiktor Drywa zajęli miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce.

            W każdej kategorii wiekowej wystąpiło ok 50 zawodników, więc wyniki są bardzo wartościowe, wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości.

          • Światowy Dzień Jabłka w oddziale przedszkolnym

          • 28 września dzieci z zerówki obchodziły Światowy Dzień Jabłka. Dzieci poznały wiele ciekawostek na temat Jabłek oraz słuchały opowiadania "Jak powstają jabłka". Wiele emocji dostarczyły dzieciom konkurencję zręcznościowe z jabłkami i ćwiczenia ruchowe. Celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania jabłek jako źródło witamin oraz dostarczenie dzieciom radości że wspólnej zabawy. Wykonały pracę plastyczna za pomocą wydzieranki z papieru. Podsumowanie dnia było wyjątkowe - dzieci wzięli udział w zabawie z fotobudką oraz zajadali się pysznymi jabłkami.

          • Pierwszy Dzień Jesieni po znakiem Sprzątania Świata

          • Dnia 23 września 2022r. zgodnie z tradycją w naszej szkoły odbyło się "Powitanie Jesieni" gdyż tego dnia kończy się astronomiczne lato, a zaczyna się kolejna pora roku jesień. Dzieci z oddziału przedszkolnego były przebrane w jesienne kolory z opaskami na głowie. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę "Jesienne spacery", a następnie dzieci wykonały malując farbami jesienne drzewka. Celem zabaw związanych z tematyką było utrwalenie wiadomości o jesieni, integrowanie się dzieci, a przede wszystkim wspaniała zabawa. Podczas " Sprzątania świata" na terenie szkoły poszukiwaliśmy pierwszy oznak jesieni.

            Klasy I - VIII wraz z opiekunami wyruszyli w kierunku Wilanowa i Grzybna, żeby po drodze posprzątać przyległy teren. Pogoda nam dopisała, humory też. Zrobiło się trochę czyściej. Mamy nadzieję, że na długo.

          • Dzień Kropki

          • Dzień kropki to naprawdę wyjątkowe święto. Obchodzi się je 15 września w 196 krajach na całym świecie. Ustanowione zostało w 2008 roku, a inspiracją do tego stało się dzieło pod tytułem „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Opowieść wydana w 2003 roku szybko zyskała popularność wśród najmłodszych, głównie za sprawą wciągającej fabuły. Bohaterką historii jest dziewczynka o imieniu Vashti, która właśnie dzięki zwykłej kropce i mądrej nauczycielce plastyki, odkryła w sobie talent i odzyskała wiarę w swoje możliwości. 

            Zrezygnowana i pozbawiona pewności siebie Vashti usłyszała od nauczycielki: „Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie”. Chociaż początkowo dziewczynka była sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, szybko okazało się, że nawet malutka kropka ma ogromną moc. “Dzieło” Vashti w postaci czarnej kropki na środku kartki wkrótce zawisło na ścianie, oprawione w złotą ramę. W tym momencie rozpoczęła się piękna, pełna kreatywności przygoda. Dziewczynka zdała sobie bowiem sprawę, że ogranicza ją jedynie wyobraźnia i że w każdym z nas drzemie talent, który potrzebuje jedynie impulsu, aby pokazać się światu.

            Źródło: Dzień kropki 2022. Niezwykłe święto, które od lat inspiruje dzieci na cały świecie. Kiedy je obchodzimy? (rodzice.pl)

          • Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2022/2023

          •  Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2022/2023:

            31 październik 2022 - poniedziałek przed Świętem Wszystkich Świętych (1 listopada);

            22 grudzień 2022  - czwartek przed Świętami Bożego Narodzenia;

            2 maj 2023 - wtorek;

            23, 24, 25 maj 2023 - egzaminy ósmoklsisty;

            9 czerwiec 2023 - piątek po Bożym Ciele.

            1 dzień zostaje w rezerwie na zdarzenia losowe.