• Z dynią za pan brat w oddziale przedszkolnym

• "Jak przyjemnie i wesoło,
            Kiedy dynia krąży wkoło,
            Dynia tu, dynia tam,
            dynia krąży tu i tam".
            27 października dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Dyni. W tym dniu przedszkolaki przyszły do szkoły ubrane na kolor pomarańczowy. Dzieci wzięły udział w licznych zabawach z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy oraz dyniowe zawody. Dzieci oglądały różne odmiany i okazy tego warzywa. Po zabawach dzieci wykonały pracę plastyczną  z pomarańczowych kwadracików. Ten dzień był pełen wrażeń i radości. Na zakończenie każdy przedszkolak wykonał pamiątkowe zdjęcie w przygotowanej foto-budce oraz otrzymał dyniowy medal.

• Co w zerówce piszczy

• Przez ostatnie dni dzieci z oddziału przedszkolnego rozmawiały o owocach i warzywach. Dnia 21 września przedszkolaki przyniosły produkty na sałatkę warzywną. Najpierw nazywaliśmy warzywa oraz składniki potrzebne do salatki jarzynowej, a następnie przystąpiliśmy do zajęć praktyczno - gospodarczych. Dzieci samodzielnie przygotowały pyszną i zdrową sałatkę jarzynową. Celem dzisiejszych zajęć było nabywania umiejętności samodzielnego przygotowania posiłków, zachęcenie do zdrowego odżywiania się i próbowania różnych produktów. W zeszłym tygodniu dzieci wykonały owocowe szaszłyki. Dzieci poznały etapy wykonywania tej prostej, zdrowej i smacznej przekąski. Przypomniały o zasadach higieny i bezpieczeństwa podczas wykonywania pracy kucharskich. Efekty pracy przedszkolaków były przepyszne. Zgodnie stwierdzamy, że najlepiej smakuje to, co przyrządzimy sami.

• Dzień Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 roku obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.  W tym dniu szczególnie pamiętamy o wszystkich pracownikach oświaty. Dziękujemy za życzenia, za uśmiech, za wkład włożony w to, aby ten dzień był świętem nas wszystkich.

• Poznawanie Kaszub w terenie

• W piątek 7 października na lekcjach języka kaszubskiego zorganizowano DZIEŃ ZIEMNIAKA nad jeziorem Czarnym. Dzieci miło spędzały czas na łonie natury, piekły kiełbaski i ziemniaki w ognisku. Pogoda dopisała, tak więc można było korzystać z uroków jesieni na Kaszubach. Innego zaś dnia po prostu poszliśmy po skarby terenu Kaszub - na grzyby.

• Sztuka iluzji

• 4 października 2022 roku zagościł w progach naszej szkoły iluzjonista. Jest to główne określenie dla wszystkich osób zajmujących się sztuką iluzji. Klasyczny strój iluzjonisty stanowi garnitur, cylinder, „magiczna” pałeczka i mniejsze rekwizyty, jednak współczesny wygląd iluzjonisty znacznie różni się od tego klasycznego i jest o wiele nowocześniejszy. Ileż było śmiechu i zabawy w czasie tego spotkania, a ile magicznych sztuczek.

• Wycieczka rowerowa

• W sobotę 1 października odbyła się szkolna wycieczka rowerowa, której celem była miejscowość Głusino, gdzie znajduje się Warsztat Rowerów Nietypowych TROP Pana Kazimierza Leśniewskiego. Pan Kazimierz opowiedział nam niesamowitą historię swojego życia i swojej pasji, jaką jest budowanie rowerów oraz pozwolił nam pojeździć na swoich fantastycznych wehikułach (bo niektóre z nich inaczej nazwać nie można). Na koniec odpoczęliśmy przy ognisku i kiełbaskach.

Tego dnia pokonaliśmy rowerami ok 30 km, podziwiając jednocześnie nasze cudowne kaszubskie krajobrazy.

• Dzień Chłopaka

• 30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z okazji tego święta wszyscy nasi chłopcy zostali odznaczeni medalami oraz otrzymali dyplom z batonikiem. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały "Sto lat" oraz wręczyły rezenty zakupione przez rodziców. Dzień upłynął nam na wspólnej zabawie i tańcach. Mamy nadzieję, że tym drobnym gestem sprawiliśmy radość naszym chłopcom i z przyjemnością będą wspominać ten dzień.