• Wycieczka do Kartuskiej Komendy Policji

• 25 września odbyła się wycieczka rowerowa na trasie Szarłata – Czarna Huta - Masłowo – Pomieczyńska Huta – Prokowo – Kartuzy. Oprócz atrakcji rowerowych czekała nas wizyta w Komendzie Powiatowej Policji w Kartuzach, gdzie pani policjantka opowiadała nam o tajnikach pracy w policji. Obejrzeliśmy radiowóz, byliśmy na strzelnicy oraz zajrzeliśmy do cel.

• Sprzątanie świata 2023

• 22 września dzieci przyszły do szkoły ubrane w kolorach jesiennych. Wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę " Jesienne spacery " Przedszkolaki wykonały przepiękne drzewka jesienne za pomocą farb. Uczestniczyły w zabawie ruchowej " Wiewiórki do dziupli". W okolicach szkoły podczas akcji sprzątania świata poszukiwaliśmy pierwszych oznak jesieni. W poniedziałek zaś spotkaliśmy się aby poznać pracę w gospodarstwie.Wycieczka uczniów klas I - lII i dzieci z oddziału przedszkolnego do gospodarstwa agroturystycznego Sołtysówka w Łapalicach. Dzieci dowiedziały się jak powstaje mąką i jak pięć bułeczki.

• Biegi w Czeczewie

• 20 września 10 – osobowa reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Biegu Kaszubów w Czeczewie. Najbardziej wartościowym wynikiem było 8 miejsce Krzysia Marszałkowskiego z klasy IV. Pozostali nasi uczniowie spisali się nieźle, plasując się w okolicach połowy stawki.

• Dzień Przedszkolaka

• 20 września obchodziliśmy w naszej szkole Święto Przedszkolaka. Tego dnia czekało na dzieci wiele niespodzianek i atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy z chusta animacyjną, brali udział w zawodach sportowych m.in bieg z jajkiem. Na koniec zajęć każdy przedszkolak otrzymał słodki upominek oraz balona. Wszystkim przedszkolakom życzymy, abyście rośli zdrowo, uczyli się szybko i nigdy nie tracili ciekawości świata. Szczęśliwego Dnia Przedszkolaka!

• Dzień Kropki

• Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot", czyli "Kropka". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują wiele ciekawych zabaw i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

W wielu szkołach w tym dniu powstają wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent.

Źródło: Międzynarodowy Dzień Kropki - pomysły i materiały do druku - Moje Dzieci Kreatywnie

• Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2023/2024

• Dodatkowe dni wolne w roku szkolnym 2023/2024:

- 2, 3 listopad 2023 roku (czwartek, piątek);

- 2 maja 2024 rok (czwartek);

- 31 maja 2024 rok (piątek po Bożym Ciele);

- 14,15,16 maja 2024 roku - egzaminy ósmoklasisty (wtorek, środa, czwartek) wolne dla klas 0 - VIII);.

Jeden dzień rezerwy na sytuacje nieprzewidywalne.

• Wybory do samorządu szkolnego

• 12 września społeczność klas Szkoły Podstawowej w Szarłacie wybrała swój samorząd szkolny. W wyniku głosowania w skłąd samorządu wchodzą: Julia Landowska kl. 6, Dominika Halman kl. 7 i Paweł Browarczyk kl.8. Gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

• 4 września 2023 roku uroczyście rozpoczęto rok szkolny 2023/2024. Uczniowie wszystkich oddziałów wzięli udział we mszy święte w Grzybniej, a następnie udali się do Szarłaty. Tam przywitał ich dyrektor Leszek Okoń. Natępnie dyrektor uroczyście zaingurował nowy rok szkolny. Zyczymy wszystkim uczniom i pracownikom dobrego roku szkolnego, bezpiecznego, pełnego współpracy.