• Dzień Matematyki w oddziale przedszkolnym

• Matematyka otacza nas wszędzie i mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Jako królowa nauk ma swoje święto, które przypada na dzień 12 marca.Przedszkolaki uczestniczyły w zabawach matematycznych dostosowanych do ich wieku. Zabawy matematyczne w przedszkolu są fundamentem logicznego myślenia, ale przede wszystkim bawią, uczą i rozwijają. Zachęcają do wspólnych poszukiwań i rozwiązań, inspirują do podejmowania nowych i coraz trudniejszych wyzwań, a ponadto wyzwalają w dziecięcych umysłach generowanie nowych pomysłów.

• Turniej Wiedzy Pożarniczej

• W poniedziałek 11.03.2024 r. o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Przodkowie odbył się Gminny Etap Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, organizowanego przez Wójta Gminny Przodkowo, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Przodkowie.

Konkurs ma na celu popularyzację przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony i ratownictwa ludności.

W turnieju wzięło udział 39 uczestników ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu gminy Przodkowo, którzy odpowiadali na 30 pytań testowych.

Uczestnicy zmierzyli się z pytaniami min. na temat funkcjonowania straży pożarnej, sprzętu strażackiego i bezpieczeństwa.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Przodkowie

• Sportowe soboty

• W sobotnie poranki w ramach programów sportowych WfzAWF oraz SKS w naszej szkole odbywają się zajęcia z piłki nożnej oraz nordic walking. Frekwencja i humory, jak widać na zdjęciach, dopisują! Kto jeszcze nie był – zapraszamy!

• Dzień Dentysty w oddziale przedszkolnym

• 6 marca obchodziliśmy w naszej szkole "Dzień Dentysty". Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się jak dbać o higienę jamy ustnej, aby ząbki były zawsze zdrowe, a uśmiech błyszczał czystością. Podkreślono jak ważna dla zdrowych zębów jest dieta bogata w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Prowadzenie tego typu działań edukacyjnych ma na celu wdrożenie dzieci do codziennego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej.

• Kosmiczny tydzień w oddziale przedszkolnym

• W ostatnim tygodniu lutego przedszkolaki rozmawiały o kosmosie.  W ramach zajęć dzieci poznały wiele nowych zagadnień; miały okazję dowiedzieć się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy itp.  Zastanawiały się też, czy ufoludki naprawdę istnieją i czy mogą do nas przylecieć swoimi statkami kosmicznymi. Oglądaliśmy film edukacji pt. Układ Słoneczny. Dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych " Deszcz meteorów " i " Start Rakiety". Wykonały pracę plastyczna przepiękna kolorowa Rakietę kosmiczną.  Zapraszamy do galerii :)

• Turniej piłki ręcznej

• Szanowni Rodzice!:

Wójt Gminy Przodkowo

Zaprasza uczniów klas 1-4 na innowacyjny Turniej Piłki Ręcznej w uproszczonej formie gry 1x1 .

Zasady gry: Na specjalnie utworzonych mini boiskach dzieci rywalizują między sobą 1 na 1. Zawodnika/zawodniczka rzuca do bramki przeciwnika piłkę, po czym cofa się do swojej bramki po rzucie, a zawodnik broniący staje się atakującym. Jedynym błędem jaki zawodnik/ zawodniczka może popełnić to przekroczenie linii podczas rzutu (nadepnięcie na materac).

Link do reportażu z wcześniejszych imprez

Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę oraz medal .

Turniej ma charakter zabawowy, dlatego też nie będzie klasyfikacji końcowej.

Miejsce: Hala Sportowa , ul. Sportowa 6, Przodkowo 83-304

Termin: 16.03.2024

Zbiórka Godzina: 9:00 Zakończenie około 12:00

Link zgłoszeniowy:

Ważne!!!: Organizatorzy nie będą wysyłali potwierdzenia udziału, link z zapisami służy do poznania orientacyjnej liczby uczestników.

Uwagi:

1. Ilość miejsc ograniczona !!! 2.

Jeżeli formularz zgłoszeniowy będzie nieaktywny oznacza brak wolnych miejsc !!!

3. Proszę zapoznać się z regulaminem, przed zawodami będzie on do podpisania w biurze zawodów. (regulamin do wglądu w formularzu zgłoszeniowym)