• Światowy Dzień Pizzy

• 17 stycznia Przedszkolaki obchodziły Dzień Pizzy. Na zajęciach dzieci miały okazję dowiedzieć się jak powstaje ten kultowy włoski placek i jakich składników potrzeba, aby go przygotować. Dzieci układały „pizzowe” puzzle oraz wykonały pracę plastyczna używając plasteliny. Kulminacyjnym punktem tego wyjątkowego dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej, pizzy. To był niezwykły smakowity dzień!

• Pomoc potrzebującym

• "Zawsze, kiedy niesiesz pomoc zrezygnowanym, zniechęconym, słabym - jest Boże Narodzenie". Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przeprowadził zbiórkę dla potrzebujących. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• Zimowisko w górach 2024

• Zapraszamy dzieci rolników z terenu Gminy Przodkowo na zimowy wyjazd w góry (w czasie ferii zimowych).

Zimowisko w Białym Dunajcu to m.in. zajęcia narciarskie z instruktorem, kulig, wyjście do aquaparku, wycieczki do Zakopanego, zabawy na śniegu, dyskoteki, konkursy i wiele innych zajęć.

Warunki:

1. dzieci w wieku 7-16 lat, czyli dzieci urodzone po 1 stycznia 2008 roku.

2. jedno z rodziców (prawnych opiekunów) jest ubezpieczone w pełnym zakresie w KRUS

(Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego - jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emeryturę z KRUS.

Uwaga: ubezpieczenie w KRUS tylko w zakresie emerytalno-rentowym lub pobieranie świadczenia pielęgnacyjnego, zasiłku opiekuńczego wyklucza z dofinansowania.

Uwaga: rodzic/opiekun prawny musi być ubezpieczony w KRUS w trakcie trwania zimowiska.

3. dostarczenie przez Rodziców kompletu uzupełnionych i podpisanych dokumentów:

1. Zaświadczenie z KRUS o podleganiu ubezpieczeniu (oryginał)

2. Karta kwalifikacyjna uczestnika (3 strony) oraz, jeśli dotyczy:

3. Oświadczenie - jeśli dziecko posiada inne nazwisko, niż rodzic ubezpieczony w KRUS

4. Kopia właściwego orzeczenia sądu - w przypadku dziecka przebywającego pod opieką inną niż rodziców

Kontakt pod numerem telefonu 58 681-97-93 lub zsprzodkowo@wp.pl

• Warsztaty z języka kaszubskiego i przygotowania do Świąt

• Warsztaty świąteczne w ranach zajęć języka kaszubskiego przeprowadzone przez artystkę i poetkę Gracjanę Potrykys. W ramach zajęć z języka kaszubskiego przygotowano również pierniki na święta.

W  klasach 0 - III dzieci wykonały przepiękne Kartki Bożonarodzeniowe - bałwanki, które zostały wysłane do Rodziców.  Dzieci zebrały się aby udekorować świąteczne pierniczki. Na stołach pojawiły się kolorowe posypki oraz pisaki cukrowe, które pomogły nam w samodzielnym dekorowaniu pierników. Każdy wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Kiedy skończyliśmy dekorowanie, przyszedł w końcu czas na pyszną ucztę, gdzie mogliśmy zjeść przygotowane pierniczki.

• Z ekologią za pan brat dzięki firmie ELWOZ

• Dnia 8 grudnia 2023 roku w ramach kształtowania postaw proekologicznych, uczniowie klasy szóstej i ósmej wzięli udział w zajęciach ekologicznych w Zakładzie Zagospodarowania Odpadami "ELWOZ ECO" w Chlewnicy.  Uczestniczyli w warsztatach na temat segregacji odpadów i recyklingu oraz zwiedzili obiekt. Obejrzeli m.in. sortownię, kompostownię, boksy na surowce wtórne i wielkogabarytowe, wysłuchali informacji o pracy zakładu. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali upominki.
            PS Dziękujemy pracownikom Urzędu Gminy w Przodkowie za możliwość uczestniczenia w tej ciekawej lekcji ekologii.

• Ubieranie choinki w oddziale przedszkolnym

• Święta Bożego Narodzenia wiążą się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszej grupie również nie mogło zabraknąć tego rytuału. Dzień ubierania choinki w przedszkolu jest dniem wyjątkowym.  Drzewko zostało przystrojone bardzo szybko, wygląda wyjątkowo i przypomina nam, że Święta Bożego Narodzenia już tuż, tuż…  Wszystkie dzieci jednogłośnie stwierdziły, ze choinka jest prześliczna, a na koniec nie mogło obejść się bez grupowego zdjęcia z świątecznym drzewkiem.

• Matematyka na dworcu kolejowym

• Pierwszego grudnia 2023r. w ramach projektu - moduł „ Matematyka na dworcu kolejowym” udaliśmy się na wycieczkę na dworzec kolejowy w Kartuzach. Dzieci miały okazję osobiście zobaczyć i poszukać matematyki na dworcu. Następnie udaliśmy się biblioteki dziecięcej, która mieści się w tym samym budynku na lekcję biblioteczną. Uczniowie mieli okazję wysłuchania pouczającej bajeczki na temat dbania i szanowania książek, mogli zapoznać się z różnego rodzaju nietypowymi książkami. Nie zabrakło również książek związanych z kolejnictwem oraz zabawy torem kolejowym. Na koniec uczniowie wręczyli pani bibliotekarce własnoręcznie wykonane podziękowania za wspaniałą lekcję. Ostatnim punktem wycieczki była pyszna pizza w pobliskiej pizzerii.

• List do Świętego Mikołaja w oddziale przedszkolnym

• Atmosfera bożonarodzeniowa zapanowała już w oddziale przedszkolnym. Grudniowy czas rozpoczął się wyjątkowo ważnym wydarzeniem dla każdego dziecka, czyli pisaniem Listu do Św. Mikołaja. Jednak każdy wie, że Mikołaj dostaje wiele wiadomości i nie ma czasu na zbyt obszerną lekturę,  dlatego my zdecydowaliśmy się wysłać mu nasze obrazki przedstawiające wymarzone prezenty...